ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy 

Jak działa biorezonans?

Terapia biorezonansowa wykorzystuje specjalną maszynę znaną jako urządzenie BICOM do odczytywania sygnałów elektromagnetycznych emitowanych przez cząsteczki w ciele pacjenta. Maszyna działa nie tylko na samym ciele pacjenta, ale można ją również przyczepić do innego rodzaju przedmiotów i związków w celu odczytania określonej fali. Każda cząstka ma tendencję do emitowania własnej długości fali wraz ze swoją unikalną częstotliwością. 

Maszyna może wtedy określić, które fale są dobre, a które złe. Dobre lub zdrowe fale są wzmacniane przed powrotem do organizmu, podczas gdy złe lub niezdrowe fale są raczej odwracane przez specjalny obwód lustrzany. Następnie lustrzane fale wracają do ciała. Rezultatem jest wzmocnienie fal zdrowych cząstek w organizmie, wraz z osłabieniem sygnałów emitowanych przez niezdrowe cząsteczki w organizmie. 

Ideą wykorzystania technologii terapii biorezonansowej jest pomoc organizmowi w uzdrawianiu się od wewnątrz. Terapia jest czasami stosowana samodzielnie, ale często także w połączeniu z innymi rodzajami leczenia - w tym zarówno holistycznymi, jak i konwencjonalnymi - w celu podniesienia skuteczności programu leczenia pacjenta. 

Popularne alternatywne formy holistycznego leczenia

Biorezonans jest wciąż stosunkowo nową formą holistycznego leczenia, która została wynaleziona dopiero po tym, jak kilku naukowców zauważyło, że każda żywa cząstka wydziela wyjątkową wibrację lub falę kilkadziesiąt lat temu. Oprócz tego rozwiązania terapeutycznego we współczesnym świecie dostępnych jest wiele innych alternatyw i holistycznych procedur leczenia. Niektóre mogą być stosunkowo nowe dzięki postępowi w badaniach naukowych, podczas gdy inne sięgają tysięcy lat wstecz. Poniżej przyjrzymy się kilku z nich, aby określić, w jaki sposób odsuwają się od mechanizmów stojących za terapią biorezonansową. 

Akupunktura jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych alternatywnych metod leczenia. Terapia ta datowana jest na około 100 lat przed naszą erą i początkowo była stosowana jako sposób diagnozowania pewnych schorzeń, a także jako leczenie stanów takich jak ból i niektóre choroby. Akupunktura jest nadal popularna do dziś, ale ważne jest, aby zabieg przeprowadzał przeszkolony profesjonalista, aby uniknąć potencjalnych komplikacji. Ideą akupunktury jest to, że choroby i inne dolegliwości, które wpływają na organizm ludzki, są spowodowane zaburzeniem qi ciała, które jest sposobem opisania przepływu energii w całym ludzkim ciele. Mówi się, że igły używane podczas sesji akupunktury stymulują określone punkty nerwowe znajdujące się pod skórą, które następnie powodują uwolnienie qi lub energii. 

Tak więc, podczas gdy terapia biorezonansowa koncentruje się na falach elektromagnetycznych emitowanych przez ludzkie ciało, akupunktura ma tendencję do skupiania się na energii przepływającej przez ciało. 

Oprócz akupunktury dostępne są również inne rodzaje holistycznej terapii dla pacjentów, którzy doświadczają przewlekłego bólu, lęku, depresji, a nawet niektórych chorób. Obejmuje to terapie, takie jak arteterapia, terapia poznawczo-behawioralna i hipnoterapia, po opcje takie jak na przykład aromaterapia. 

Każda z tych opcji ma unikalny sposób interakcji z ciałem. W niektórych przypadkach stosuje się wyrób medyczny, igły lub inne akcesoria, aby złagodzić objawy pacjenta. Jednak w innych przypadkach pacjent jest proszony o otwarcie się na swoje uczucia i emocje, aby przynieść pozytywne zmiany. 

Wniosek

Holistyczne metody leczenia mogą często zapewnić pacjentom skuteczny sposób radzenia sobie z problemami z korzeniami, które prowadzą do chorób i innych dolegliwości. Wielu pacjentów zwraca się do tych terapii jako alternatywy dla medycyny konwencjonalnej, mając nadzieję na złagodzenie ich konkretnych chorób i objawów bez konieczności narażania swojego organizmu na potencjalnie szkodliwe leki. Biorezonans to szczególna forma terapii holistycznej, która zyskuje na popularności - zrozumienie mechanizmów działania tej terapii w porównaniu z innymi rodzajami holistycznych metod leczenia jest ważne dla pacjentów. 

 

 

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy