Podobnie jak w akupunkturze, pierwsza wizyta związana jest z postawieniem diagnozy u pacjenta według zasad Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i zajmuje dużo więcej czasu niż kolejne. Na pierwszą wizytę z zakresu ziołolecznictwa należy przyjść bez makijażu na twarzy, bez pomalowanych paznokci i ważne jest, aby przez chociaż kilka dni przed wizytą, nie czyścić mechanicznie języka. Konieczne jest posiadanie wiedzy o wszystkich przyjmowanych przez siebie lekach i suplementach, ze względu na możliwość występowania interakcji pomiędzy ziołami a lekami chemicznymi. Osoby, które stosują dużą gamę leków, proszę o spisanie ich na kartce w domu przed wizytą, aby niczego nie pominąć podczas wywiadu.
Podczas wizyty diagnostycznej przede wszystkim rozmawiam z pacjentem. Wywiad jest ogromnym źródłem wiedzy na temat stanu zdrowia pacjenta. Duże znaczenie ma także diagnoza z języka oraz badanie pulsu. Na podstawie wyników wizyty diagnostycznej przygotowywana jest specyficzna dla potrzeb pacjenta receptura ziołowa. Pracuję w większości na bazie ziół europejskich, które stosuje w postaci naparów, wywarów, nalewek, wyciągów wodnych, tabletek i kapsułek. Zwykle kolejna wizyta odbywa się w ciągu około dwóch tygodni w celu weryfikacji jej skuteczności u danego pacjenta. Kolejne wizyty mają miejsce przeciętnie raz w miesiącu, aby można było wprowadzać modyfikacje do receptur ziołowych, zgodnie z uzyskiwanymi zmianami w stanie zdrowia pacjenta.Oczywiście zawsze mogą być konieczne modyfikacje rytmu wizyt wynikające z indywidualnych potrzeb danego pacjenta.
Podczas wizyty diagnostycznej uzgadniamy także wspólnie z pacjentem źródło pochodzenia ziół. Możemy bazować wyłącznie na ziołach dostępnych w Polsce lub rozszerzyć wachlarz możliwości i korzystać z oferty takich firm, mogących poszczycić się produktami wysokiej jakości, jak Panacea, Phyto czy Mediherb, których produkty są dostępne w europejskich zielarskich aptekach internetowych.
Podobnie, jak w przypadku akupunktury, każda wizyta musi mieć zarezerwowany termin, gdyż mój gabinet funkcjonuje w oparciu o wyłącznie wcześniej umówione wizyty, przede wszystkim ze względu na szacunek dla czasu pacjenta.
Rezerwacja wizyt może odbywać się telefonicznie, mailowo lub poprzez iGabinet.
Rodzaje wizyt do rejestracji poprzez iGabinet: