KOBIETA

Dla kobiet starających się zajść w ciążę podczas zabiegów płodności, akupunktura może mieć duże znaczenie. Zabiegi mogą poprawić wskaźniki sukcesu zabiegów, takich jak zapłodnienie in vitro. Badanie sugeruje, że akupunktura może pomóc kobietom zajść w ciążę poprzez:

boleglowy.jpgDla milionów ludzi, którzy żyją z bólem, akupunktura jest wybawieniem. Akupunktura jest obecnie powszechnie akceptowana wśród społeczności medycznej, jest również popularna wśród pacjentów. Niedawne badanie wykazało, że prawie 3,5 miliona Amerykanów potwierdziło, że mieli zabiegi akupunktury w poprzednim roku.

W wyniku tempa współczesnego życia i wielu stresujących sytuacji coraz więcej ludzi cierpi na bóle głowy. Ból głowy jest jednak tylko objawem tego, co się dzieje i to wcale niekoniecznie w głowie. Problemy innych części ciała i narządów wewnętrznych mogą przejawiać się jako bóle głowy. Dlatego też, sięgania po leki przeciwbólowe czy przeciwmigrenowe nie można traktować jako leczenia. Jest to jedynie sposób, aby zlikwidować objaw, a nie przyczynę bólu głowy.

Mięśniaki macicy są łagodnym procesem rozrostowym macicy, rozwijającym się najczęściej w ścianie macicy, czasem rosnącym „na zewnątrz” ze ściany macicy do jamy brzusznej. Występują u około 20% kobiet po 20 roku życia, najczęściej jednak pojawiają się między 35 a 45 rokiem życia. W tych latach życia występują u około 40% kobiet. Najczęściej nie dają dolegliwości, które pozwoliłyby na ich zdiagnozowanie do okresu okołomenopauzalnego (zwykle 41 – 45 r.ż.), kiedy to zaczynają gwałtownie się powiększać. Najczęściej przestają rosnąć lub zanikają wraz z menopauzą.

Półpasiec jest ostrą, wirusową chorobą zakaźną, wywoływaną przez wirusa Varicella zoster. Jest to ten sam wirus, który wywołuje ospę wietrzną. Zachować na nią mogą osoby, które kiedyś chorowały na ospę wietrzną i u których doszło do reaktywacji utajonego zakażenia w zwojach czuciowych lub doszło do nowej infekcji podczas zetknięcia się z chorym na ospę wietrzną. Charakteryzuje się wystąpieniem bolesnych pęcherzyków wzdłuż przebiegu nerwów.

Fibromialgia jest często spotykanym zaburzeniem charakteryzujących się uogólnionym bólem mięśniowoszkieletowym, sztywnością, parestezjami, snem nie dającym wypoczynku, łatwą męczliwością oraz licznie występującymi wrażliwymi punktami, symetrycznie położonymi. Częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn, występuje w większości krajów, grup etnicznych i rodzajów klimatu. Przeciwnie do wcześniejszych raportów, nie występuje wcale częściej u młodych kobiet, lecz głównie u kobiet po 50tym roku życia, a częstość jej występowania wzrasta wraz z wiekiem, osiągając ok. 7,4% u kobiet między 70 a 79 rokiem życia.

Przez tysiące lat rozwoju, olbrzymi kapitał doświadczeń zgromadził się w praktyce akupunktury potwierdzając, że szerokie spektrum chorób i stanów, może być skutecznie leczone tą techniką. W odróżnieniu od wielu innych tradycyjnych metod leczenia, które mają narodowy lub kulturowy kontekst, akupunktura jest stosowana na całym świecie, zwłaszcza od lat 70tych XXtego wieku. W ciągu ostatnich dekad prowadzono intensywne badania nad akupunkturą, wykorzystujące tzw. „oszukaną” (shame acupuncture) lub placebo akupunkturę.

Nerw kulszowy jest największym nerwem naszego ciała. Rozpoczyna się w okolicy lędźwiowej kręgosłupa, biegnie w dół pośladka, a następnie wzdłuż kończyny dolnej do stopy. Tak naprawdę rwa kulszowa nie jest chorobą, lecz jest zespołem objawów w przebiegu nerwu kulszowego wywołanych uciskiem na nerw kulszowy. Promieniujący ból wzdłuż pleców, pośladka i nogi jest najczęstszym i najbardziej dokuczliwym objawem.

Akupunktura i zioła stosowane zgodnie z zasadami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej są powszechnie wykorzystywane w celu leczenia objawów związanych z menopauzą takich jak uderzenia gorąca, nocne poty, bezsenność, zmęczenie, wahania nastroju, depresję, nieregularne miesiączki i spadek libido. Kobiety przechodzą różnie okres menopauzy – niektóre z pewnymi trudnościami, a inne zupełnie bezobjawowo. W medycynie zachodniej hormonalna terapia zastępcza jest uważana z skuteczną w leczeniu objawów związanych z menopauzą i czasem stosowana jest latami. Dla niektórych kobiet jest to skuteczna terapia, inne nie mogą lub nie chcą jej stosować.

Ziołolecznictwo, fitoterapia, fitofarmakologia. Naturalne leki dla spragnionych zdrowia. 

Pamiętajmy!  Akupunktura nie zatruwa organizmu tak jak leki.

Zabiegi akupunktury przy leczeniu bólu głowy (migren) mogą  być uzupełnieniem terapii konwencjonalnej lub jej alternatywą.

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy