O akupunkturze

 Wiele osób waha się,myśląc o poddaniu się  zabiegowi akupunktury, lecz jest to niezwykle bezpieczny i zarazem skuteczny sposób na poprawę swojego zdrowia. Ten całościowy system leczenia powstał ponad pięć tysięcy lat temu i udowodnił swoją skuteczność w zapobieganiu i leczeniu schorzeń.

Korzyści wynikające ze stosowania akupunktury są szerokie. Wielu pacjentów mówi o uczuciu spokoju, odprężenia, czy tez o wyższym poziomie energii. Akupunktura może pomóc także Tobie czuć się i wyglądać młodziej, zmniejszyć zmarszczki,poprawić krążenie, wzmocnić system immunologiczny. Będzie pomocna w walce z wieloma uciążliwymi dolegliwościami, takimi jak migreny, zawroty głowy, zespoły bólowe różnego rodzaju, stany przewlekłego zmęczenia. Może pomóc Ci zmniejszyć dawki stosowanych leków, oczywiście przy ścisłej współpracy z lekarzem prowadzącym.

 

Naturalna droga do zdrowia

Akupunktura wzmacnia naturalną siłę i odporność, aby umożliwić organizmowi powrót do zdrowia. Poprawia także samopoczucie fizyczne, psychiczne i emocjonalne. Może Ci pomóc na przykład w następujących schorzeniach:

 

Akupunktura Bydgoszcz

 

Akupunktura Piecioelementowa

Akupunktura jest starożytnym chińskim systemem medycyny, który zajmuje się przywracaniem równowagi energetycznej organizmu, stanowiącym podłoże rozwijających się dolegliwości. Jest systemem komplementarnym do tradycyjnej medycyny zachodniej.Poprzez odbudowanie prawidłowego przepływu energii życiowej,Tradycyjna Akupunktura Pięcioelementowa pozwala Twoim wrodzonym zdolnościom organizmu,powrócić do równowagi. Akupunktura jest także, a może nawet raczej przede wszystkim, bardzo skutecznym systemem profilaktycznym, pozwalającym chronić swoje zdrowie.

 

O Pięciu Elementach

Chińczycy już dawno temu uznali fakt istnienia Pięciu Elementów : Drewna,Ognia, Ziemi, Metalu i Wody we wszystkim i wszystkich. Przyjęli to za podstawę życia. Akupunktura Pięcioelementowa przyjmuje, że u wszystkich ludzi, w wyniku oddziaływania na nich zewnętrznych i wewnętrznych niekorzystnych czynników środowiska oraz stresujących warunków życia i pracy, dochodzi do zaburzenia równowagi w prawidłowym funkcjonowaniu jednego lub więcej z Pięciu Elementów. Zaburzenie to, pozostawione samemu sobie, staje się podłożem rozwoju chorób ciała, umysłu i ducha. 

 

DREWNO jest energią Wiosny. Daje siłę podejmowania decyzji oraz ruch z wizją i determinacją.

OGIEŃ jest energią Lata. Zapewnia ciepło naszym relacjom i wzmacnia zdolność do kochania oraz bycia kochanym.

ZIEMIA jest energią Późnego Lata, energią żniw i zbiorów. Wzmacnia naszą zdolność do odżywiania siebie i innych. Reprezentuje matkę, jej opiekę i odżywianie.

METAL  jest energią Jesieni. Tworzy jakość i wartość. Równoważy siłę do otrzymywania oraz zezwalania na odejście.

WODA jest energią Zimy. Wspomaga zdolność do adaptacji, siłę bezruchu, refleksji i mądrości.

 

Czym jest Tradycyjna Akupunktura Pięcioelementowa?

Tradycyjna Akupunktura Pięcioelementowa jest systemem wspierającym zrównoważony przepływ energii w organizmie. Akupunkturzysta poszukuje zrozumienia i wsparcia dla unikatowej dla każdego pacjenta energetycznej równowagi. Poprzez stałe równoważenie i wzmacnianie Czynnika Sprawczego, czyli najsłabszego konstytucyjnie Elementu w systemie energetycznym pacjenta,zdrowienie zachodzi na najgłębszych poziomach, a przewlekłe problemy często znikają z codzienności pacjenta lub zmniejszają swoje nasilenie.

Według Akupunktury Pięcioelementowej zdrowie na poziomie ciała, umysłu i emocji jest równie ważne w całokształcie zdrowia, dobrego samopoczucia i efektywnego funkcjonowania człowieka. Za zdrowie nie jest uważany tylko brak objawów , lecz witalność, przejrzystość i energia potrzebne do pełnego,satysfakcjonującego życia. Przeciwnie, systemy oparte na usuwaniu bieżącego problemu często pomijają przyczynę braku zdrowia.      

 

Co to są Meridiany?

Meridiany są ścieżkami, którymi przepływa Qi w ciele. Można porównać je do kanałów melioracyjnych. Jeżeli kanał taki zapcha się odpadkami,przepływ wody będzie zablokowany i nie dotrze do miejsca swego przeznaczenia.  Podobnie,meridiany także mogą ulec zablokowaniu, a Qi nie będzie swobodnie przepływać przez organizm.

 

Bloki energetyczne

Dzięki dokładnym badaniom akupunkturzysta może określić, który Meridian jest zablokowany i z której strony. Można wyrównać istniejące zaburzenie równowagi przy pomocy moksy oraz akupunktury. Dzięki przywróceniu zrównoważonego przepływu Qi przez Meridiany, struktury mogą być bardziej zbalansowane.Przewlekłe problemy mogą zniknąć lub zmniejszyć swoje nasilenie.Czasem blizny,powstałe w wyniku urazu lub zabiegu operacyjnego, mogą zablokować przepływ energii w Meridianie. Bloki energetyczne wpływają na nas na wszystkich poziomach i mogą przejawiać się objawami z poziomu ciała, umysłu czy też ducha.Na przykład, operacja stawu barkowego może przyczynić się do dolegliwości dolnego odcinka pleców. Blizna po cięciu cesarskim może być podłożem późniejszych przewlekłych bólów głowy czy depresji. Czasem konieczne jest usunięcie blizny w celu przywrócenia prawidłowego przepływu energetycznego przez dany rejon ciała, a czasem można prawidłowy przepływ przywrócić zabiegami akupunktury.


 

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, Włocławek, Piła na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy