joga-kundalini-baner.jpgWokół pojęcia kundalini narosło wiele legend i mitów. Niektóre z nich są wręcz przerażające, jak groźna i niebezpieczna może być Joga Kundalini. Pytanie – kto jest twórcą tych legend i dlaczego tak bardzo boi się uwolnienia w ludziach tego twórczego potencjału? Gdyż kundalini to po prostu twórczy potencjał każdego z nas, który jest w każdym z nas, tylko ukryty pod bagażem doświadczeń, bólu, strachu, gniewu, agresji i samotności.

Podstawą jogi jest założenie, ze każdy z nas jest kompletny i doskonały. Każdy z nas ma w sobie wszystko, czego potrzebuje. Joga nie jest religią, nie chce nauczyć cię czegoś nowego. Joga Kundalini jest technologią Świadomości. Ma za zadanie usunąć przeszkody, wszystko co rozprasza cię od ciebie samego. Pomaga przypomnieć sobie, jak to jest być człowiekiem Wszechświata. Nie musisz nigdzie podróżować, masz go w sobie.

Pierwsi jogini zauważyli, że każdy ruch i emocja wpływają na oddech. Założyli, ze możemy odwrócić ten proces i wówczas oddech będzie wpływał na umysł i emocje. Dlatego w Jodze Kundalini wykorzystujemy techniki oddechowe (pranayma) – jest to najprostszy sposób, aby zmienić świadomość. Także pozycja ciała wpływa na świadomość i to bardziej niż cokolwiek innego. Jeżeli zachowasz niewinność w doświadczaniu, to zrozumiesz. Joga Kundalini jest wewnętrznym doświadczaniem. Nie można nauczyć się jej poprzez przeczytanie nawet tysiąca książek. Można w ten sposób zdobyć wiedzę, ale ta tylko dzięki doświadczaniu może przekształcić się w mądrość. I tak, mamy już oddech i mamy ruch. Dokładamy do tego dźwięk, czantując mantry, a dźwięk podwyższa częstotliwość wibracji naszego ciała, może wszystko otworzyć i możesz w ten sposób wpłynąć na wszystko. Jest to bardzo prosta, niewinna, dziecięca komunikacja między tobą a Tobą.

W wieku 11 lat nasza osobowość jest już ukształtowana. Praktykowanie jogi pozwala nam „przepisać” wszystko sprzed 11 roku życia i zmienić wzorce. Żyjemy w latach między dwoma Erami – Erą Ryb i Erą Wodnika. Nasz system biologiczny ukształtowała Era Ryb, a teraz jesteśmy proszeni, aby się zmienić. Mamy za zadanie stać się Sobą, prawdziwymi albo polegniemy. Jeżeli zostaniemy zbyt długo „pomiędzy” – osłabniemy. W Erze Wodnika nie powinieneś myśleć, lecz używać intuicji. Czas mów „albo będziesz Sobą albo nie będzie przyszłości”. Naszym zadaniem jest zmiana świadomości i odkrycie Prawdziwego Siebie, Prawdziwego Ja. Joga Kundalini jest technologią, która nam to umożliwia. Praktyka obejmuje kriya (zestawy ćwiczeń), pranayama (techniki oddechowe), mantry, mudry oraz medytacje. To połączenie technik daje ogromną siłę przeobrażania nas samych w poszukiwaniu Prawdziwego Ja.

Kilka słów o mnie – jestem lekarzem medycyny zachodniej i Klasycznej Medycyny Chińskiej. Zajmuję się bioenergoterapią od 1999 roku. Obecnie głównie pomagam pacjentom stosując akupunkturę, ziołolecznictwo, chiropraktykę i biorezonans. Na mojej drodze trenowałam 8 lat karate Shotokan, 6 lat tai chi, a od lutego 2016 praktykuję codziennie Joge Kundalini i na tej ścieżce wstępuję na drogę Nauczyciela.

Jeżeli jesteś zainteresowana/ny podjęciem pracy nad sobą, dla siebie i innych, zapraszam.

Na zajęcia przyjdź kilkanaście minut wcześniej, aby się przebrać i zająć miejsce. Jogę Kundalini praktykujemy w jasnych ubraniach, najlepiej białych, z bosymi stopami.
 

Rozpocznij swoją drogę do Samego Siebie, do odkrycia i uwolnienia potęgi siły swojej kreacji, do bycia Prawdziwym Sobą w tych szalonych czasach. 

Zapraszam.