Biorezonans jest terapią medycyny komplementarnej, wykorzystującą fale elektromagnetyczne w celu wykrycia patologii, bakterii, wirusów, grzybów, pasożytów, toksyn i innych szkodliwych substancji oraz procesów chorobowych. Podstawą jest założenie, że chore komórki i narządy, emitują zaburzone fale elektromagnetyczne z powodu uszkodzenia DNA. Może być wykorzystywany do określania składu ciała (witaminy, minerały, pierwiastki śladowe, koenzymy), jednakże na poziomie komórkowym i nie jest to porównywalne z wynikami laboratoryjnymi, określającymi poziomy tych substancji we krwi. Nie oznaczamy tylko poziomu witaminy C, gdyż podlega on nieustannym wahaniom.

Wykorzystujemy fale elektromagnetyczne, wywołujące rezonans, wykrywający nieprawidłowe częstotliwości w komórkach ciała, np. obecność wirusów czy pasożytów. Następnie, dzięki urządzeniu możemy dopasować odpowiednią częstotliwość i wspomóc organizm w powrocie do równowagi.

Mezator M1 oparty jest na technologii NLS, czyli systemie nieliniowej diagnostyki, wykorzystującej interfejsy mózgowe, aby przekazać szczegółowe informacje dotyczące stanu całego ciała. Umożliwia opisanie stanu organizmu z dokładnością do 90-95%. Urządzenie wychwytuje i rejestruje odchylenia fal elektromagnetycznych wysyłanych przez zaburzone komórki i narządy.

W wielu przypadkach stan energii odpowiada uszkodzeniom somatycznym, w niektórych problemy energetyczne wyprzedzają zaistnienie problemów somatycznych. Oceniamy kondycję i rezerwy organizmu w danym momencie. Przykładowo, nawet pomimo faktu, że pacjent nie cierpi na żadne poważne schorzenia, silna depresja, nieregularne spożywanie posiłków, problemy ze snem, długa praca przy komputerze oraz inne czynniki mogą powodować wystąpienie wyników sugerujących obecność poważnej choroby. Z tego też powodu nie można na tej podstawie wyciągać wniosków o obecności poważnej choroby. Po przeciwnej stronie spectrum mogą znaleźć się pacjenci cierpiący na przewlekłe, łagodne postacie choroby, które nie zostaną jednoznacznie wskazane. Może oznaczać to, że pacjent jest odpowiednio leczony, przyjmuje odpowiednie leki, a organizm ma wystarczające siły i rezerwy. W sytuacjach, w których pacjent przeszedł wycięcie wyrostka robaczkowego lub innego organu, badanie może wskazywać na wynik ujemny lub wręcz przeciwnie, wyniki mogą wskazywać na występowanie ciężkiej choroby. Wynika to z faktu, że urządzenie nie jest w stanie przeprowadzić badania nieistniejącego organu, do którego mózg ciągle wysyła sygnały (efekt fantomowy).

Zabiegi tego typu nie zastępują koniecznego leczenia konwencjonalnego, lecz w wielu przypadkach mogą być stosowane jako uzupełniające i towarzyszące leczeniu podstawowemu. Nie należy rezygnować z leczenia konwencjonalnego ani przerywać stosowania zalecanych przez lekarzy medycyny leków.

 

JAK DZIAŁA TERAPIA BIOREZONANSOWA?

 1. W trakcie diagnozy, terapeuta używający programu Mezator, określa problemy oraz schorzenia organizmu, powodujące blokady oraz zakłócenia w przepływie energii w organizmie

 2. W procesie leczenia ciało otrzymuje sygnały o odpowiedniej częstotliwości, które stymulują proces leczenia

Metaterapia (terapia biorezonansowa) powoduje, że ciało lepiej radzi sobie z wykrytymi problemami, toksynami oraz alergenami, a także pozwala mu na eliminowanie zagrożeń wynikających z tych czynników oraz neutralizuje przyczyny schorzeń – przewlekły stres oraz zakłócenia odpowiedzi centralnego układu nerwowego. Pozwala to na wzmocnienie układu odpornościowego oraz samoleczenie organizmu. Terapia biorezonansowa pomaga w rozwiązywaniu ukrytych przyczyn stanów chorobowych i problemów zdrowotnych poprzez ocenę, a następnie wyrównywanie braku równowagi energetycznej organizmu. Każda materia, ludzkie ciało również,niezależnie od swojego stanu, rezonuje na określonej częstotliwości fal elektromagnetycznych. Toksyny, znajdujące się w ciele, infekcje, środki chemiczne, metale ciężkie zmieniają organizm, który zaczyna „przyzwyczajać” się do nowej częstotliwości, co jest podłożem rozwoju różnych dolegliwości. Zastosowanie biorezonansu modyfikuje układ energetyczny ciała, co ułatwia powrót do zdrowia, wyjście z nałogu, poprawę w leczeniu alergii czy przewlekłego bólu.

Pełna terapia obejmuje 10 sesji, odbywających się co 2 dni. Zaleca się, aby podczas jednej sesji prowadzić metaterapię maksymalnie 5-6 narządów. Sesja terapeutyczna powinna trwać 5 do 20 min. Czas trwania terapii zależy od rodzaju choroby. Zwykle konieczne jest przeprowadzenie 3 do 10 sesji terapeutycznych.

W ramach profilaktyki, zaleca się przeprowadzenie 10 sesji, odbywających się co drugi dzień.

Po odbyciu metaterapii zalecane jest odczekanie co najmniej 30 dni przed ponownym podjęciem leczenia. W leczeniu chorób należy przeprowadzać jedną sesję dziennie, podczas której będzie leczone maksymalnie 5-6 narządów.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA?

Przed badaniem pacjent wstrzymuje się:

co najmniej 4 godziny od jedzenia i picia kawy, herbaty, palenia

przez dwa dni przed badaniem nie należy zażywać suplementów, ziół i leków, o ile jest to bezpieczne dla pacjenta i nie stanowi dla niego zagrożenia

nie odstawiamy leków przepisywanych przez lekarza

W ciągu godziny przed badaniem nalezy wypić 0,5 l wody.

Przed badaniem biochemii – min 12 godzin obowiązują powyższe zalecenia.

Przeciwskazania do stosowania:

 • Metalowe implanty
 • Rozrusznik serca
 • Zastawka serca
 • Ciąża
 • Choroba zakrzepowa
 • Pompa insulinowa na stałe
 • Padaczka
 • Menstruacja
 • Dzieci do 5tego roku życia
 • Chorzy w opatrunkach gipsowych bez względu na przyczynę
 • Choroby psychiczne
 • Choroby przebiegające równolegle z zaburzeniami psychicznymi
 • Choroby układu nerwowego o ostrym przebiegu
 • Stany po przebytych wielokrotnych udarach mózgu
 • Nerwica z natręctwami
 • Zaburzenia osobowości
 • Psychozy
 • Klipsy naczyniowe
 • Implant ślimakowy
 • Implanty elektroniczne

 


Biorezonans

Mezator M1 – to urządzenie analityczno-pomiarowe i w rozumieniu przepisów prawa medycznego, nie jest urządzeniem medycznym. Jest używane na własną odpowiedzialność. Jest to aparat do telemetrycznej obróbki danych dla analizy nieliniowej NLS, przeznaczonym do pomiarów stanu energetycznego i czynnościowego organizmów oraz rejestracji zmian w organach, homeostazy i w tkankach. Mezator M1 rejestruje zmiany, co pozwala uzyskać jakościową ocenę stanu funkcjonalnego organizmu w formie analizy i ocenić zdolności adaptacyjne organizmu. Test urządzeniem ni zastępuje badania lekarskiego. Producent i dystrybutor zalecają, aby zawsze kontaktować się ze swoim lekarzem.

 

Zobacz roznież:  Bioterapia w medycynie naturalnej.

 

Artykuły naukowe dotyczące biorezonansu:
 
1.The application of bioresonance therapy for the correction of the overtrained athlete syndrome
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/30499486/ - dostępne w dniu 4.08.2021
 
2.Bioresonance therapy with children suffering from allergies—An overview about clinical reports
 
3. European Journal of Integrative MedicineVolume 1, Issue 4, December 2009, Pages 234-235
 
 

 plakat-dotacja.png

 

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, Włocławek, Piła na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy