ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy
Uprzejmie informujemy, że gabinet lekarski
dr Ewy Łączkowskiej jest czynny.
Godziny przyjęć nie uległy zmianie.

Ziołolecznictwo – pierwsza wizyta i kolejne.

Podobnie jak w akupunkturze, pierwsza wizyta związana jest z postawieniem diagnozy u pacjenta według zasad Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i zajmuje dużo więcej czasu niż kolejne. Na pierwszą wizytę z zakresu ziołolecznictwa należy przyjść bez makijażu na twarzy, bez pomalowanych paznokci i ważne jest, aby przez chociaż kilka dni przed wizytą, nie czyścić mechanicznie języka. Konieczne jest posiadanie wiedzy o wszystkich przyjmowanych przez siebie lekach i suplementach, ze względu na możliwość występowania interakcji pomiędzy ziołami a lekami chemicznymi. Osoby, które stosują dużą gamę leków, proszę o spisanie ich na kartce w domu przed wizytą, aby niczego nie pominąć podczas wywiadu.

Ziołolecznictwo, czyli fitoterapia.

Co nazywamy ziołem? Jest to roślina lub jej część, ceniona ze względu na swoje terapeutyczne właściwości i wykorzystywana do leczenia, ze względu na substancje wpływające na metabolizm człowieka, regulujące pracę narządów, przyspieszające regeneracje komórek i tkanek, pomagające w usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii.

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy