Bioenergoterapia, w skrócie bioterapia jest sztuką znaną i praktykowaną od czasów starożytnych. Oznacza umiejętność niesienia pomocy sobie i innym dzięki wykorzystaniu energii życiowej, jakkolwiek by ją nie nazwać. Inne nazwy energii życiowej (bioenergii), stosowane w zależności od systemu, z którego się wywodzą, to Qi (medycyna chińska), prana (ayurveda), pneuma (tradycja grecka), mana (Polinezja), ruah (tradycja hebrajska).


Bioenergotererapia/bioterapia należy do metod medycyny niekonwencjonalnej. Metod bioenergoterapeutycznych jest bardzo dużo. Wszystkie zaś łączy wykorzystanie wspomnianej już energii życiowej. Podstawowym założeniem bioenergoterapii jest likwidacja zaburzeń energetycznych w ciele energetycznym człowieka, najlepiej zanim przejawią się w ciele fizycznym jako dolegliwości lub choroba.

Zobacz roznież:  Biorezonans jako naturalna metoda diagnostyczna.

Głównym zadaniem bioterapii jest uregulowanie przepływu energii życiowej w polu energetycznym człowieka. Należy usunąć blokady w przepływie energii, oczyścić aurę oraz poszczególne czakry. Dopiero potem można bezpiecznie wzmocnić odpowiednie struktury ciała energetycznego i fizycznego poprzez przekazywanie energii życiowej.


Jest to metoda bezpieczna i przynosząca dobre efekty. Bardzo ważne jest jednak, aby znaleźć odpowiednio przygotowanego do pracy z energią profesjonalistę. Odpowiedzialny terapeuta z pewnością nie będzie doradzał nam porzucenia leczenia z zakresu medycyny konwencjonalnej, stosowania lekarstw czy poddania się zalecanej przez lekarzy operacji. Ja także nie zalecam ani nie sugeruję swoim pacjentom przerywania leczenia konwencjonalnego. Te wszystkie metody można z powodzeniem łączyć.

 

Poznałam od 1999 roku kilka różnych metod pracy z zakresu bioterapii, które w zależności od potrzeb wykorzystuję u pacjentów. Korzystam z technik bioterapeutycznych Karena Jemendżana - ormiańskiego bioterapeuty, technik pracy z Przewodnikiem, pracy ze światłem, chirurgii fantomowej, uzdrawiania pranicznego oraz uzdrawiania duchowego. Zabiegi te można wykonywać zarówno w gabinecie, jak i na odległość. Przy pracy na odległość potrzebuję aktualne zdjęcie pacjenta, wykonane prze zabiegiem. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja.

Obowiązuje płatność przed zabiegiem na konto bankowe - proszę o kontakt mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W dniu zaksięgowania wpłaty wystawiam paragon lub fakturę VAT, zgodnie z życzeniem pacjenta. Po zaksięgowaniu wpłaty, uzgadniamy termin zabiegu.