Akupunktura24.pl - FAQ

 

Co trzeba wiedzieć o akupunkturze.

Dobre zdrowie nie jest jedynie definiowane brakiem bólu lub objawów choroby. Zdrowie to wewnętrzne poczucie harmonii ciała, umysłu oraz radości życia. Akupunktura tradycyjna przywraca i wspiera równowagę wszystkim aspektom  życia człowieka.

Według filozofii chińskiej, zdrowie człowieka uzależnione jest od prawidłowego przepływu tzw. energii Qi, kanałami penetrującymi ludzkie ciało, które noszą nazwę meridianów.

 

Przepływ energii życia (Qi) może zostać zaburzony przez emocje takie jak niepokój, gniew, smutek, zatroskanie, nieprawidłowe odżywianie się,  infekcje, urazy fizyczne i psychiczne.Brak prawidłowego przepływu Qi może wywołać powstanie choroby, bądź dokuczliwych objawów.

Specjalista od akupunktury umieszcza bardzo cienkie igły w punktach akupunktury znajdujących się na kanałach (meridianach), którymi płynie energia życia w celu stymulacji naturalnych mechanizmów samoregulacji, czyli przywrócenia pełnej harmonii przepływu energii życia.

Zabiegi akupunktury starają się usunąć nie tylko przyczynę problemu, ale również i objawy. Usunięcie przyczyny daje trwalsze efekty terapeutyczne niż koncentrowanie się tylko na objawach.

 

Więcej informacji na forum.akupunktura24.pl

 

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, Włocławek, Piła na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy