ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy 

Chiny w całej swojej historii były zdominowane przez mężczyzn, w związku z czym medycyna chińska wiele miejsca poświęciła leczeniu mężczyzn oraz długowieczności. Już w czasach panowania legendarnego Żółtego Cesarza wiele klasycznych tekstów było poświęconych zwiększaniu męskiego zdrowia i sprawności seksualnej.


Mężczyźni czasem już w młodym wieku zaczynają zmagać się z różnorodnymi problemami, nie tylko z impotencją, ale także z chorobami prostaty i jąder. Akupunktura pomaga w leczeniu wielu różnych męskich problemów, a w centrum uwagi znajdują się zaburzenia czynności Nerek. Jedną z głównych funkcji Nerek według medycyny chińskiej jest przechowywanie Jing (Esencji), która jest jednym z trzech skarbów obok Qi i Shen ( Ducha). Życiodajne procesy natury są wyrażone w koncepcie Jing, który można rozumieć jako soki życia, istotę, esencję, która zawiera wszystkie istotne składniki potrzebne do nowego życia. Jing ma bezpośrednie połączenie z nasieniem, dlatego też przedwczesny wytrysk i wiele innych zaburzeń seksualnych jest tak ważnych w leczeniu dla Chińczyków. Według medycyny chińskiej Nerki regulują zamykanie i otwieranie. Osłabienie tej funkcji odpowiada takim zaburzeniom, jak nietrzymanie moczu czy przedwczesny wytrysk. Obie te funkcje zależą od siły i sprawności Nerki. Jeśli funkcja ta jest osłabiona, pacjent może doświadczać np. częstego oddawania moczu czy oddawania moczu kropelkami.


W telewizji, prasie czy radiu coraz częściej mówi się o problemie impotencji, która według niektórych źródeł dotyczy połowy populacji męskiej w różnym stopniu. Impotencja oznacza niezdolność do osiągnięcia erekcji lub zdolność do osiągnięcia wzwodu tylko częściowo, co może być spowodowane wieloma przyczynami. Problemy z erekcją są często jednym z pierwszych objawów poważnych chorób, jak cukrzyca czy choroby układu krążenia. Często są one związane z depresją, przemęczeniem, przepracowaniem, nadmiernym stresem, wcześniejszą nadmierną aktywnością seksualną czy niską samooceną. W Chinach funkcje seksualne postrzegane były jako ważny element zdrowia i długowieczności. Impotencja określana jest jako Yang wei, co dosłownie oznacza wiotkość.


Akupunktura oferuje potencjał w leczeniu zaburzeń erekcji, zwłaszcza u mężczyzn, którzy nie chcą lub nie mogą przyjmować leków lub u których leczenie farmakologiczne jest nieskuteczne. Akupunktura poza tym różni się jakościowo od współczesnego leczenia farmakologicznego tym, że jest skierowana na przyczynę tego zaburzenia, a nie jest jedynie działaniem objawowym.


Inne zaburzenia, w których medycyna chińska może pomóc to łagodny przerost gruczołu krokowego, niepłodność męska, niska liczba plemników, zmniejszenie ruchliwości plemników czy problemy andropauzy.

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, Włocławek, Piła na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy