ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy 

mana-ziolo.jpgOczyszczanie organizmu jest wręcz niezbędne, jeżeli chcemy zachować zdrowie i witalność na długie lata. Brak oczyszczania może stać się podłożem rozwoju wielu różnych dolegliwości, a tego przecież wszyscy chcemy uniknąć. Toksyn zaś gromadzimy stale mnóstwo w swoim organizmie. Pochodzą z żywności, coraz bardziej zanieczyszczonej, z wody, wzbogaconej o różne chemikalia, z powietrza, które zatruwamy coraz bardziej, a także z nas samych, gdyż sami również produkujemy w swoich organizmach najróżniejsze toksyny. Zatrucie toksynami wywiera wpływ na nasz stan zdrowia, samopoczucia i wyglądu. Nie będziemy wyglądać zdrowo, młodo i radośnie, jeśli będziemy dźwigać w sobie nawet kilka kilogramów najróżniejszych niepotrzebnych, toksycznych pierwiastków.

Toksyny, obecne w naszym organizmie, mogą powodować najróżniejsze dolegliwości, takie jak zmęczenie, brak energii, otyłość i zaburzenia związane z trawieniem, wzdęcia lub gazy, alergie, problemy skórne, ziemisty odcień skóry, katar, kaszel, spadek odporności i częste infekcje, zaparcia, biegunki, bóle głowy, nadpobudliwość i wiele innych problemów. Także nie trać czasu – zacznij się oczyszczać systematycznie, nie tylko raz na dziesięć lat. Twoja wątroba, indywidualna oczyszczalnia, będzie Tobie niezmiernie za to wdzięczna i w rewanżu postara się pracować lepiej i dłużej.

We wszystkich programach oczyszczania bardzo ważną rolę pełnią środki oparte na ziołach. Bardzo skutecznym ziołem o właściwościach detoksykacyjnych jest andyjskie zioło manayupa (Desmodium molliculum). W moim gabinecie każdą polecaną kurację ziołową zaczynamy od ziołowej detoksykacji organizmu. Detoksykacja to reakcje biochemiczne, które prowadzą do przekształcenia związków chemicznych w niegroźne cząsteczki, które mogą być łatwo wydalone z organizmu. Manayupa wykorzystywana jest jako zioło oczyszczające organizm z toksyn i chemikaliów, głównie wątrobę i drogi moczowe. Pierwszy etap detoksykacji to oczyszczanie układu krwionośnego, a to osiągamy dzięki stosowaniu manayupy. Potem kolej na inne zioła, jak hercampuri lub agracejo i flor de arena. Pełna kuracja oczyszczająca trwa trzy miesiące. Dzięki stymulowaniu pracy nerek manayupa powoduje zwiększone wydalanie moczu oraz złogów powstałych w układzie moczowym. Wraz ze zwiększoną ilością moczu z krwi usuwane są szkodliwe metabolity, pozostałości po antybiotykach i innych lekach. Manayupa pomaga w usuwaniu także resztek składników pokarmowych, zalegających w organizmie, dlatego też jest polecana szczególnie osobom często korzystającym z fast-food’ów.

Rośnie w kilku górzystych prowincjach Peru, zwykle między skałami, choć stanowiska jej spotyka się również na glebach gliniastych. Manayupę spotyka się niekiedy na wysokości ok. 1000, a przede wszystkim na poziomie od 3000 do 4000 m n.p.m.

Dotychczas w manayupie znaleziono: flawonoidy, saponiny, glikozydy, astragalinę, beta-fenyloetylaminę, kosmozynę, cyjanidyno-3-o-soforozyd, dehydrosojasaponinę I, hordeninę, pelargonidyno-3-o-ramnozyd, salsolinę, sojasaponinę I, sojasaponinę II, sojasaponinę III, tektorigeninę, tetrahydroizochinoliny, saponiny triterpenowe i tyraminę. Poza tym w roślinie występują taniny i sole mineralne, głównie wapnia i glinu. W zioło lecznictwie wykorzystuje się ziele, bez korzenia, a niekiedy tylko liście rośliny.

Manayupa przyczynia się do usprawnienia procesów metabolicznych w wątrobie, a organizm pozbywa się tak zwanych ksenobiotyków, czyli substancji obcych, zbędnych lub niebezpiecznych, między innymi metabolitów przyjmowanych leków chemicznych lub toksyn pochodzących z żywności. Wpływa korzystnie na trawienie. Manayupa działa osłonowo na żołądek. Poprawia wydzielanie śluzu, chroniącego błonę śluzową żołądka oraz zmniejsza wydzielanie kwasu, którego nadmiar jest przyczyną wielu dolegliwości. Wspomaga trawienie i przyspiesza spalanie tłuszczy, więc jest bardzo polecana w kuracji odchudzającej.

Substancje czynne manayupy wykazują działanie przeciwzapalne i dzięki temu ma ona zastosowanie we wspomaganiu terapii stanów zapalnych wątroby, nerek, żołądka, jelit, pęcherzyka żółciowego, dróg rodnych i moczowych. Napary mogą być też wykorzystywane, także ze względu na działanie przeciwzapalne, w leczeniu schorzeń dróg rodnych, szczególnie w przypadku występowania upławów.

Manayupa wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Redukuje aktywność szkodliwych dla organizmu wolnych rodników. Usuwa je, a tym samym opóźnia procesy starzenia i chroni materiał genetyczny. Manayupa tonizuje układ nerwowy. Uspokaja i redukuje skutki długotrwałego stresu.

Ze względu na zawartość tanin wysuszona lub świeżo zerwana roślina może być przykładana wprost na rany i skaleczenia w celu zahamowania krwawienia i przyspieszenia procesu gojenia i bliznowacenia, a napar z rośliny może służyć do przemywania ran.

Wykazano także, że roślina ma właściwości uspokajające, przeciwastmatyczne i przeciwalergiczne.

Jak w każdym innym leczeniu, ważne jest, aby było ono prowadzone pod nadzorem lekarza, posiadającego wykształcenie z zakresu ziołolecznictwa. Trzeba wiedzieć, że nie należy spożywać zbyt wysokich dawek manayupy, gdyż mogą one spowodować obniżenie ciśnienia tętniczego. Jako zioło manayupa nie ma działania toksycznego, nie powoduje zakwaszenia organizmu oraz nie niszczy korzystnej flory bakteryjnej jelit.

Zapraszam do umówienia terminu wizyty diagnostycznej z zakresu ziołolecznictwa w moim gabinecie. Na podstawie pierwszej wizyty rozpoczniemy długotrwały proces oczyszczania, a następnie leczenia za pomocą indywidualnie dobieranych dla państwa ziół. Rejestracja telefoniczna (nr. tel. 883318185) lub porzez iGabinet na mojej stronie.

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, Włocławek, Piła na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy