Chiropraktyka

Chiropraktyka jest najstarszą a zarazem najbardziej rozpowszechnioną na świecie metodą pracy terapeutycznej w szeroko pojętej „terapii manualnej”. Współcześnie chiropraktyka kreowana jest na podstawie wiedzy akademickiej, jednak wciąż bywa mylona z kręgarstwem, gdyż pierwsze założenia wywodziły się właśnie z doświadczeń związanych z praca kręgarzy. Chiropraktyk dłońmi analizuje jak i usprawnia fizjologiczny zakres ruchu stawów miednicy, kręgosłupa, kończyn górnych i dolnych narządu ruchu, oraz czaszki.

 

Refleksoterapia

Kojarzy się najczęściej z akupresurą, która polega na uciskaniu określonych punktów, a następnie na pobudzaniu w ten sposób potencjału leczenia. Jednak w samej refleksologii ograniczamy się do stóp, które oprócz odpowiednio kierowanych oraz nasilonych ucisków poddawane są również specyficznym technikom masażu, a nawet w nowoczesnej refleksologii stosuje się również chiropraktykę stóp, która pozawala na ustawieniu wszystkich 33 stawóww rejonie stopy! Dzięki czemu holistycznie wpływamy na najbardziej złożony kompleks ruchu w całym ludzkim organizmie.

 
Suche Igłowanie

Suche Igłowanie zwane również jako medyczna akupunktura (z racji wykorzystywania do zabiegu tradycyjnych igieł nie iniekcyjnych do akupunktury), jest to coraz bardziej popularna w Polsce i na swiecie metoda pracy dająca oczekiwane rezultaty takie jak przy typowej terapii manualnej, z jednoczesnym minimalnym wydatkiem energetycznym terapeuty. Poza tym do części tkanek głęboko ulokowanych – łatwiej zdecydowanie dostać się igłą. Mechanizm terapeutyczny polega na uwolnieniu wzmożonych napięć w mięśniach po przez wyzwolenie skurczu sama igłą.

 
Masaż leczniczy

Masaż leczniczy ma na celu przywrócenie gibkości oraz ruchliwości tkanek miękkich. W skład tej terapii wchodzi przede wszystkim rozluźnienie mięśniowo-powięziowe oraz terapia punktów spustowych. W zależności od danego schorzenia, dysfunkcji – masaż ten może być masażem głębokim lub powierzchownym. Nie jest to masaż relaksacyjny gdyż w przypadku uwalniania napięć wyzwala się dość silny promieniujący wręcz ból. Jest to niezwykle uniwersalna metoda pracy z pacjentem, dająca pozytywne rezultaty w większości schorzeń z jakimi przychodzą pacjenci

 
Terapia czaszkowo-krzyżowa

Terapia ta opiera się o regulację przepływu płynu mózgowo-rdzeniowego oraz jego tętna. Płyn ten jest jednym z najważniejszych ze znanych elementów w ciele i jeżeli mózg nie dostarczy jego dostatecznej ilości, ciało pozostaje w stanie upośledzonym. Płyn mózgowo-rdzeniowy obmywa mózg i rdzeń kręgowy i jest zbiornikiem dla tych delikatnych esencji które są przenoszone przez to płynne środowisko do wszystkich komórek nerwowych. Rytm w którym pulsuje płyn mózgowo-rdzeniowy nazwano „oddechem życia”, jest to trzeci fizjologiczny rytm po oddechu płucnym oraz biciu serca.

 
Terapia Wisceralna

Terapia wisceralna jest tym kierunkiem dążenia w terapii, kiedy tradycyjne standardowe zabiegi technik manualnych na mięśniach i tkance łącznej nie zdały dotąd egzaminu. Mówi się coraz częściej o poszczególnych strukturach oraz wzajemnym ich oddziaływaniu na siebie, okazuje się, że często przyczyną typowych napięć np. w rejonie obręczy barkowej będą napięcia w rejonie narządów trzewnych. Zatem przywrócenie normalnego fizjologicznego stanu w tym rejonie powoduje uwolnienie napięć na plecach które powstały jako kompensacja pierwotnych napięć w rejonie żołądka, wątroby, dwunastnicy.

 
Irydodiagnostyka

Irydodiagnostyka natomiast dostarcza bardzo często cennej wiedzy na temat aktualnego stanu zdrowotnego pacjenta - biorąc pod uwagę jego aktualny zarys wyglądu tęczówki oka. Po przez dodatkową formę diagnostyki, uzyskujemy głębszą informację, dzięki której można zastosować bardziej celowane techniki oraz formy terapii dla pacjenta.