ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy 

Wprowadzenie do warsztatów „Odżywianie życia”.

Od tysięcy lat w medycynie chińskiej stosowana jest moksa w celu leczenia istniejących już chorób, a także zapobiegania im oraz wydłużania życia. Ta właśnie część zastosowania moksy profilaktycznego i „odżywiającego życie”, czyli wspierania długowieczności, będzie tematem autorskich warsztatów, przygotowanych przeze mnie, głównie dla moich pacjentów, ale także dla wszystkich osób zainteresowanych profilaktyką oraz zaangażowanych w dbałość o swój stan zdrowia.

Wszytkich  świadomych i biorących odpowiedzialność za siebie i swoje zdrowie, chcących dołożyć starań, aby nieunikniona starość była zdrowa, samodzielna i radosna.

Pomysł przygotowania warsztatów wyrósł z moich doświadczeń w pracy z pacjentami oraz ciągłego zastanawiania się nad możliwościami zwiększenia efektywności stosowanego przeze mnie leczenia. Często pacjenci pytają mnie, co mogą zrobić w domu, żeby szybciej wracać do zdrowia lub, aby zapobiegać chorobom. Oprócz zmiany trybu życia, stosowania odpowiedniej diety, praktykowania tai chi, systematycznego przyjmowania ziół (zleconych przez wykwalifikowanego terapeutę) mogą stosować moksę, czyli przyżeganie. Zabiegi akupunktury, które odbywają się w dopasowanym do potrzeb pacjenta schemacie, to element niezwykle istotny do powracaniu do zdrowia, jednakże zwykle (poza ostrymi stanami) nie do stosowania codzienne, lecz zwykle raz w tygodniu. A jak wykorzystać przerwy między zabiegami? Można je doskonale wypełnić samodzielnie lub z pomocą drugiej osoby wykonywanymi zabiegami przyżegania. Efekty leczenia będą wówczas dużo szybsze.

Warsztaty będą prowadzone przeze mnie – informacje „o mnie” i moich kwalifikacjach można przeczytać na stronie: www.akupunktura24.pl, także nie będę się tutaj powtarzać.

Kto może uczestniczyć?

Każdy, kto jest zainteresowany, gdyż wszelkie informację będą przekazane od podstaw.

Termin kursu: zostanie ustalony, gdy zbierze się odpowiednia ilość chętnych

Miejsce kursu: Bydgoszcz, ul. Jagiellońska 109

Warsztaty są zaplanowane na dwa dni (sobota – wykłady, niedziela – zajęcia praktyczne).

W pierwszy dzień odbędą się wykłady, podczas których omówię historię stosowania przyżegania, materiały wykorzystywane do zabiegów, moksę i jej rodzaję, podstawy teoretyczne z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej do stosowania moksy, wskazania, przeciwwskazania, środki ostrożności, poszczególne techniki przyżegania, lokalizację punktów, które będziemy wykorzystywać podczas zajęć warsztatowych oraz punkty i ich kombinacje wykorzystywane profilaktycznie i w celu „odżywiania życia”. Z tej części zajęć dla uczestników przygotowałam skrypt, także każdy otrzyma materiały z wykładów.

Drugiego dnia będziemy ćwiczyć zdobytą wiedzę. Zaczniemy od nauki lokalizacji potrzebnych do zabiegów punktów, a następnie będziemy praktykować omówione poprzedniego dnia zabiegi, tak aby każdy po powrocie do domu był w stanie wykonywać dla siebie czy swoich bliskich zabiegi. Na drugi dzień proszę, aby każdy uczestnik przyniósł ze sobą zapalniczkę, niepalny kubeczek (polecam metalowe, popielniczkę, małą pęsetkę), pisak/długopis piszący po skórze. Będą potrzebne do wykonywania zabiegów.

Uwaga! Podczas drugiego dnia zajęć będziemy ćwiczyć na sobie nawzajem. Będziemy ogrzewać punkty na kończynach górnych (do łokci), na kończynach dolnych (do kolan), na brzuchu i na plecach. Proszę o założenie na ćwiczenia wygodnych, dających się stosownie do potrzeb podwijać, podciągać czy zdejmować ubrań. Paniom sugeruję dwuczęściowe stroje kąpielowe, aby czuły się komfortowo. Przydatne są rozpinane koszule lub sweterki, aby można je było założyć tył na przód podczas ogrzewania punktów na plecach.

Sobota od 9.00 do 18.00: 

                                             9.00 – 10.30 wykład

                                            10.30 – 11.00 przerwa

                                            11.00 – 12.30 wykład

                                            12.30 – 14.30 przerwa obiadowa

                                            14.30 – 16.00 wykład

                                            16.00 – 16.30 przerwa

                                            16.30 – 18.00 wykład

Niedziela od 9.00 do 16.00:

                                            9.00 – 10.30 ćwiczenia

                                            10.30 – 11.00 przerwa

                                            11.00 – 12.30 ćwiczenia

                                            12.30 – 14.30 przerwa obiadowa

                                            14.30 – 16.00 ćwiczenia

Koszt kursu – 400 pln

Cena obejmuje: wykłady, skrypt, materiały zużywane podczas z zajęć praktycznych (moksa, kadzidełka, sól), kawa i herbata dostępna podczas przerw, nie obejmuje natomiast zakwaterowania i wyżywienia.

Rejestracja uczestników: Ważne! Ilość miejsc jest ograniczona ze względu na charakter warsztatowy drugiego dnia zajęć. Decyduje kolejność wpływu opłaty na konto organizatora. Potwierdzeniem zgłoszenia jest wpłata zadatku na konto w wysokości 150 PLN. Osoby, które wpłacą zadatek, ale nie zostaną zakwalifikowane ze względu na brak miejsc zostaną o tym fakcie niezwłocznie powiadomione przez organizatora, a wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.

Zgłoszenia należy dokonać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Proszę o potwierdzenie zgłoszenia telefonicznie lub sms-em – nr tel. 883318185.

W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz ewentualne dane do rachunku (organizator nie jest płatnikiem VAT – wystawia faktury bez VAT).

 

Wpłaty należy dokonać na konto organizatora:

Ewa Łączkowska

Św. Floriana 9/3

85-030 Bydgoszcz

numer konta: Bank Pekao S.A. 45 1240 1183 1111 0000 1299 1828

W przelewie proszę podać imię i nazwisko – kurs „Odżywianie życia”.

Zastrzegamy sobie prawo do odwołania kursu z przyczyn niezależnych od organizatora. Wszelkie wpłacone wówczas zaliczki zostaną zwrócone.

 

Kontakt i informacje:

Ewa Łączkowska

Tel.883318185 w godzinach 8.00 – 16.00

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, Włocławek, Piła na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy