Zapraszam serdecznie do naszego gabinetu na masaże wszelkiego rodzaju. Nasz masażysta, Tomek, wykonuje najróżniejsze rodzaje masażu, w zależności od potrzeb pacjenta/klienta. Tomek jest doświadczonym, wykwalifikowanym masażystą, z prawie dziesięcioletnią praktyką.

 

Jeżeli masz problemy z bólami kręgosłupa, Tomek chętnie się tym zajmie. Masaż kręgosłupa ma za zadanie przywrócenie ruchomości kręgów i ich właściwego położenia, zmniejszenia napięcia mięśni, poprawy ich ukrwienia, a przede wszystkim zmniejszenia bólu. Szczególnie wskazany przy skrzywieniach kręgosłupa, skoliozie, przeciążeniach. Działa odprężająco i tonująco na mięśnie grzbietu.

 

Proponujemy masaż klasyczny, który jest najbardziej popularnym rodzajem masażu, a będącym połączeniem różnych technik, jak głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie czy wibracja. Zadaniem tego masażu jest uzyskanie rozluźnienia mięśni, poprawa ukrwienia oraz przyspieszenie usuwania zbędnych produktów przemiany materii. Zabieg masażu klasycznego odbywa się z wykorzystaniem różnego rodzaju olejków, balsamów czy kremów. Jest przyjemny, delikatny, odprężający.

 

Dla osób spragnionych silniejszych doznań, proponujemy masaż tkanek głębokich, w razie potrzeby łączony także z technikami masażu akupresurowego. Ten rodzaj masażu dotyczy głębszych warstw mięśni i tkanki łącznej. Masażysta, w zależności od stopnia napięcia tkanek, dobiera indywidualnie siłę nacisku. W tym masażu rozciągamy masowane tkanki, naczynia krwionośne i nerwy. Polecany jest pacjentom z przewlekłymi bólami mięśni, przemęczeniu, zaburzeniach postawy ciała oraz w okresie rekonwalescencji po urazach. Wciągu następnego jednego lub dwóch dni może wystąpić ból, gdyż zadaniem tego masażu jest zmniejszenie ograniczenia ruchomości mięśni. Nie oznacza to jednakże, iż nie jest to przyjemne.

Osoby aktywne fizycznie, sportowcy, ale także pracujący fizycznie, być może chętnie skorzystają z masażu sportowego. Celem masażu sportowego nie jest relaksacja, lecz zapobieganie i leczenie kontuzji oraz poprawa osiągnięć sportowych. Wykorzystuje się różne techniki. Masaż sportowy jest zbliżony do masażu klasycznego z tym, że używa się w nim szybsze tempo i większą siłę. Pomaga to rozluźnić mięśnie, zwiększyć ich elastyczność, a także przyspiesza proces regeneracji.

 

Aby uzyskać większą siłę i masę mięśniową, polecamy masaż izometryczny, polegający na intensywnym masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego, czyli napięcia mięśni bez wykonywania ruchu.

 

Dla pragnących relaksu oraz zmęczonych całodzienną pracą, polecamy masaż czekoladą, który m.in. ujędrnia i rewitalizuje skórę, działa jak doskonały środek nawilżający, uspokaja i poprawia nastrój, pomaga spalić tkankę tłuszczową oraz pozbyć się cellulitu. Zmniejsza stres, a także łagodzi dolegliwości związane z układem krążeniowym, mięśniowym, nerwowym i oddechowym.

 

Kolejny rodzaj masażu w naszym gabinecie, to masaż relaksacyjny, bardzo spokojny, subtelny, który ma za zadanie ukoić duszę i ciało. Pobudza on skórę, mięśnie, układ krążenia, znosi negatywne reakcje na stres, mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie/ całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia.

 

Dla osób, pragnących stracić nieco tłuszczyku lub w trakcie terapii odchudzających, proponujemy masaż odchudzający. Zadaniem tego rodzaju masażu jest rozbicie i rozdrobnienie podskórnej tkanki tłuszczowej, usunięcie toksyn z organizmu, polepszenie ukrwienia skóry i mięśni, co poprawia przemianę materii. Masaż może być niekiedy nieprzyjemny dla osoby masowanej ze względu na uczucie występującego bólu przy stosowaniu technik z dużą siłą. Do tego rodzaju masażu używa się specjalnych maseł, kremów zawierających substancje roślinne, stymulujące metabolizm komórek, likwidujące tkankę tłuszczową oraz ułatwiające usuwanie toksyn i nadmiaru wody. W czasie serii zabiegów odchudzających wskazane jest wykonywanie ćwiczeń oraz przestrzeganie odpowiedniej diety. Możliwe jest połączenie tego masażu z maską ujędrniającą skórę.

Odmianą masażu odchudzającego jest masaż antycellulitowy. Skuteczny , aczkolwiek niezbyt przyjemny, ze względu na zwykle występującą bolesność masowanych tkanek. Z pewnością jednak będziesz zadowolona z efektu.

 

Możemy także Twoje ciało wspomóc masażem bańką chińską, który jest rodzajem terapii podciśnieniowej i stanowi odwrotność terapii uciskowej. Podstawę jej stanowi wytworzenie podciśnienia we wnętrzu bańki i zassanie skóry oraz tkanki podskórnej do jej wnętrza. W masażu bańkami mamy do czynienia z dwojakiego rodzaju oddziaływaniem : mechanicznym i odruchowym. Proponujemy także masaż pałeczkami bambusowymi.

 

Dla ułatwienia stosujemy jedną cenę dla wszystkich rodzajów masażu. Znaczenie ma czas, który Tomek spędzi, pracując nad Twoim ciałem.

Koszt to 40 pln za 30 min zabiegu. Jeżeli chcesz zabieg godzinny, będzie to 80 pln, i.t.d.

Możliwy jest zakup pakietów – 300 min (10 zabiegów po 30 min) – 360 pln (1 zabieg gratis).

 

Jeżeli chcesz zrobić komuś niespodziankę – można zakupić bony podarunkowe, które będą miłym prezentem na urodziny, imieniny czy z okazji Świąt, a może tak po prostu bez okazji.

 

Rezerwacja terminów: tel. 8833 181 85

 

 

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy