ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy 

Aby zrozumieć, dlaczego metoda Coxa pomaga na dolegliwości związane z bólem kręgosłupa, należy przede wszystkim poznać budowę i funkcje krążka międzykręgowego (dysku). Znajduje się on pomiędzy trzonami kręgowymi, łącząc je i amortyzując napięcia oraz obciążenia występujące w każdym odcinku kręgosłupa. Stabilizuje go i zabezpiecza. Każdy krążek składa się z blaszek granicznych, pierścienia włóknistego i jądra miażdżystego. Nie posiada własnych nerwów – poza blaszką graniczną. Krążek odżywiany jest na dwa sposoby – u jego granic przez przepływającą krew, natomiast w centrum dzięki dyfuzji. Aby dyfuzja zaszła, wymagane jest występowanie w krążku międzykręgowym podciśnienia. Jeśli na skutek długotrwałego obciążenia występujące w krążku międzykręgowym ciśnienie zostanie zawyżone i powstanie przepuklina (popularnie zwana często wypadnięciem dysku), pojawia się ból. Zabieg metodą Cox’a prowadzi do zmniejszenia ciśnienia w krążkach międzykręgowych, a tym samym zniesienia odczuwanego dyskomfortu.

 

 

 


Razem pokonamy ból kręgosłupa :)

Zapraszam do obejrzenia zabiegu, wykonywanego przez twórcę tej metody, dra Cox’a

Zapraszam do gabinetu na zabiegi techniką dra Cox’a, akupunkturą, masaże oraz naświetlania lampą Bioptron.

Proponujemy pakiety zabiegów, które są najskuteczniejsze, czyli połączenie terapii metodą dra Cox’a z masażęm oraz elektroakupunkturą lub naświetlaniami lampą Bioptron.

 

Zachęcam do zaponania się z artykułami i opisami przypadków dotyczących terapii metodą Flexion Distraction wg. dra Cox'a (j. ang)

 

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, Włocławek, Piła na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy