ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy 

Aby zrozumieć, dlaczego metoda Coxa pomaga na dolegliwości związane z bólem kręgosłupa, należy przede wszystkim poznać budowę i funkcje krążka międzykręgowego (dysku). Znajduje się on pomiędzy trzonami kręgowymi, łącząc je i amortyzując napięcia oraz obciążenia występujące w każdym odcinku kręgosłupa. Stabilizuje go i zabezpiecza. Każdy krążek składa się z blaszek granicznych, pierścienia włóknistego i jądra miażdżystego. Nie posiada własnych nerwów – poza blaszką graniczną. Krążek odżywiany jest na dwa sposoby – u jego granic przez przepływającą krew, natomiast w centrum dzięki dyfuzji. Aby dyfuzja zaszła, wymagane jest występowanie w krążku międzykręgowym podciśnienia. Jeśli na skutek długotrwałego obciążenia występujące w krążku międzykręgowym ciśnienie zostanie zawyżone i powstanie przepuklina (popularnie zwana często wypadnięciem dysku), pojawia się ból. Zabieg metodą Cox’a prowadzi do zmniejszenia ciśnienia w krążkach międzykręgowych, a tym samym zniesienia odczuwanego dyskomfortu.

 

 

 


Razem pokonamy ból kręgosłupa :)

Zapraszam do obejrzenia zabiegu, wykonywanego przez twórcę tej metody, dra Cox’a

cox-technick.png

Zapraszam do gabinetu na zabiegi techniką dra Cox’a, akupunkturą, masaże oraz naświetlania lampą Bioptron.

Proponujemy pakiety zabiegów, które są najskuteczniejsze, czyli połączenie terapii metodą dra Cox’a z masażęm oraz elektroakupunkturą lub naświetlaniami lampą Bioptron.

 

Zachęcam do zaponania się z artykułami i opisami przypadków dotyczących terapii metodą Flexion Distraction wg. dra Cox'a (j. ang)

 

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, Włocławek, Piła na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy