ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy 

W jakich problemach pomaga metoda Coxa?

Metoda Cox’a, zwana także metodą Cox Flexion Distraction, stanowi jedną z najlepiej udokumentowanych technik stosowanych przez terapeutów manualnych. Korzystamy z niej szczególnie, gdy cierpimy na poważne dolegliwości kręgosłupa, takie jak rwa kulszowa, rwa barkowa, mrowienia czy drętwienia kończyn. Największą możliwością terapii Cox`a jest bezoperacyjne zmniejszenie przepukliny dysku i jego regeneracja nawet do 30%.Dr Cox odkrył, że jeżeli  człowiek ma tzw. wypadnięty dysk czyli wypuklinę krążkową (przepuklinę kręgosłupa), która bardzo często drażni korzenie nerwowe (czego objawem może być np. ból, mrowienie, uczucie pieczenia lub nawet brak czucia w pewnym obszarze ciała najczęściej nóg lub rąk) to można ten dysk wyleczyć w części lub nawet przywrócić jego dawny kształt przez zastosowanie dekompresji metodą  flexion distraction . Nie stosuje się tej metody, gdy doszło do sekwestracji krążka. Jest delikatna, bezpieczna i bardzo skuteczna, ale wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Poniżej zdjęcie stołu do stosowania techniki dra Cox’a.

 

stolcoxa.jpg

 

Dobrze przeprowadzona seria zabiegów metodą Cox’a niweluje ból w wielu odcinkach kręgosłupa – lędźwiowo‐krzyżowym, szyjnym czy piersiowym. Pomaga także przy bólach kończyn dolnych i górnych. Lekarz, stosujący metodę Coxa, koncentruje w trakcie zabiegu na usunięciu dolegliwości poprzez odpowiedni masaż kręgosłupa. Jest on całkowicie bezpieczny i bezbolesny, a jego pozytywne działanie prowadzi do zmniejszenia przepukliny krążków międzykręgowych (zwanych potocznie dyskami). To właśnie owa przepuklina bardzo często jest przyczyną schorzeń kręgosłupa. Powstaje w krążkach, które uległy pęknięciu na skutek najczęściej wieloletniego przeciążenia. Metoda Cox’a jest alternatywą dla jedynej znanej dotychczas metody leczenia przepukliny międzykręgowej, czyli operacji chirurgicznej, która nie zawsze jest skuteczna. W przypadku terapii metodą dra Cox’a zdecydowana większość pacjentów przestaje odczuwać dolegliwości bólowe.


Razem pokonamy ból kręgosłupa :)

Zapraszam do obejrzenia zabiegu, wykonywanego przez twórcę tej metody, dra Cox’a

cox-technick.png

Zapraszam do gabinetu na zabiegi techniką dra Cox’a, akupunkturą, masaże oraz naświetlania lampą Bioptron.

Proponujemy pakiety zabiegów, które są najskuteczniejsze, czyli połączenie terapii metodą dra Cox’a z masażęm oraz elektroakupunkturą lub naświetlaniami lampą Bioptron.

 

Zachęcam do zaponania się z artykułami i opisami przypadków dotyczących terapii metodą Flexion Distraction wg. dra Cox'a (j. ang)

 

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, Włocławek, Piła na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy