Cox Technic to system, a nie tylko technika leczenia. System definiuje się jako „zbiór rzeczy współpracujących ze sobą jako części”. System Cox Technic to zestaw protokołów, których powinni przestrzegać lekarze i ich pacjenci, pozwalających na zmniejszenie bólu kręgosłupa... oraz system lekarzy chiropraktyków o podobnych poglądach, praktykujących w ten sam sposób.

CZĘŚCI

Części systemu Cox Technic obejmują zasadniczo Cox® Technic leczenie manipulacją zgięciem i dekompresją kręgosłupa z terapią punktu spustowego, ćwiczeniami i odżywianiem, a dodatkowo mogą obejmować akupunkturę poprzez stymulację elektryczną itp. Lekarz Cox Technic jest dobrze przeszkolony w zakresie metod leczenia, aby w razie potrzeby pomóc pacjentom, zatem lista ta nie jest wyczerpująca. Uzyskanie jak najlepszych wyników klinicznych wymaga wysiłku zarówno lekarza, jak i pacjenta, a realistyczne oczekiwania są omawiane od razu i w oparciu o najnowsze publikacje dotyczące badań nad kręgosłupem.
Część terapeutyczna Cox® Technic jest dobrze zbadana, oparta na dowodach i udokumentowana badaniami wraz z protokołami. Od opisów przypadków po serie przypadków, badania biomechaniczne i randomizowane badania kontrolowane z udziałem instytucji chiropraktycznych i medycznych. Lista publikacji jest obszerna. Terapia punktów spustowych rozluźnia szczególnie zaangażowane mięśnie przykręgosłupowe i uspokaja układ nerwowy pomiędzy seriami zabiegów.
Część dotycząca ćwiczeń jest istotna i wymaga rutynowego wykonywania przez pacjenta. Wiadomo, że przy bólu pleców i/lub szyi mięśnie prostowniki napinają się, mięśnie przykręgosłupowe słabną, mięśnie bioder słabną, ścięgna podkolanowe napinają się, a mięśnie tułowia ulegają redukcji. Wszystko to wspiera kręgosłup. Muszą być mocne ze względu na kręgosłup.
Część żywieniowa jest ważna. Wiadomo, że w przypadku bólu pleców i przepukliny dysku, dysk traci swoje niezbędne składniki odżywcze – glikozaminoglikan i siarczan chondroityny – gdy ulega degeneracji. Wiadomo też, że istnieje potencjał regeneracji przy jednoczesnym właściwym odżywianiu i leczeniu. Dodanie suplementacji do planu leczenia powoduje umieszczenie składników odżywczych w organizmie w celu potencjalnego ich wchłonięcia wraz z płynami do krążka. Zapewnienie organizmowi odpowiednich składników odżywczych wspomagających gojenie jest godnym wysiłkiem.

REALISTYCZNE OCZEKIWANIA

System Cox® Technic zawsze dążył do 50% złagodzenia bólu w ciągu miesiąca od rozpoczęcia leczenia - opieki, która jest konsekwentna i przestrzegana zarówno przez lekarza, jak i pacjenta. Zasada 50% kieruje systemem Cox® Technic. 50% ulgi – poprawa zgłaszana przez pacjenta – wyznacza częstotliwość leczenia i protokół leczenia. Po uzyskaniu 50% ulgi wizyty zmniejszają się o 50%. Jeśli ktoś będzie Cię widywał codziennie, będziesz widywany co drugi dzień. U wielu pacjentów taka poprawa następuje najczęściej już podczas pierwszej lub dwóch wizyt. Po uzyskaniu 50% lekarz może zmienić leczenie z Protokołu I (jednopoziomowe rozproszenie zgięcia i dekompresja) na Protokół II (jednopoziomowe rozproszenie zgięcia i dekompresja z zakresem ruchu w tym segmencie [zgięcie, zgięcie boczne, okrążenie dolnego odcinka kręgosłupa) pleców, ruch sprzężony i obrót szyi]). 50% to realistyczny cel dla wielu osób cierpiących na przewlekłe bóle pleców i szyi, takie jak zwężenie kręgosłupa, a „kontrola, a nie leczenie” staje się mile widzianym rezultatem. Dla wielu jest to pożądana nadzieja na odzyskanie 20% lub nawet 30% po latach cierpienia / ciągłego bólu kręgosłupa, w przypadku którego Cox® Technic jest delikatnym i skutecznym leczeniem. 50% zawsze było drogowskazem dla Cox® Technic, podczas gdy medycyna publikuje obecnie, że 20% lub 30% to wyznacznik minimalnej poprawy klinicznej, który sprawia, że ​​interwencja medyczna, taka jak operacja kręgosłupa, jest warta podjęcia. Cox® Technic najczęściej przekracza takie minimalne cele w zakresie poprawy klinicznej, gdy jest wykonywany przez dobrze wyszkolonych, doświadczonych lekarzy chiropraktyków.

System Leczenia Bólu Kręgosłupa Technic to suma jego części, które składają się na spersonalizowany plan leczenia dla każdego pacjenta, który zarówno pacjent, jak i lekarz zobowiążą się do uzyskania optymalnej i pożądanej ulgi w bólu kręgosłupa. To system łagodzenia bólu kręgosłupa.

Aby obejrzeć film na temat zastosowania i celów Cox® Technic, obejrzyj film:

coxtech.png


Razem pokonamy ból kręgosłupa :)

Zapraszam do obejrzenia zabiegu, wykonywanego przez twórcę tej metody, dra Cox’a

cox-technick.png

Zapraszam do gabinetu na zabiegi techniką dra Cox’a, akupunkturą, masaże oraz naświetlania lampą Bioptron.

Zachęcam do zaponania się z artykułami i opisami przypadków dotyczących terapii metodą Flexion Distraction wg. dra Cox'a (j. ang)

więcej informacji na coxtechnic.com

 

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, Włocławek, Piła na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy