Metoda dra Cox’a to niechirurgiczna, kontrolowana przez lekarza, praktyczna manipulacja kręgosłupa, wykonywana przez specjalistę chiropraktyki z pacjentem leżącym na specjalnie do tego skonstruowanym stole Cox, jest to specjalnie zaprojektowany instrument do chiropraktyki.

Praca na stole Cox pozwala n skuteczne zrządzanie dystrakcją zgięciową oraz regulacją i manipulacją dekompresji kręgosłupa. Dobrze zbadane i udokumentowane Flexion-Distraction (dystrakcja zgięciowa) i dekompresja pomagają złagodzić ból kręgosłupa i przywrócić pacjentowi pożądaną jakość życia poprzez:

 

  • Obniżenie ciśnienia wewnątrzdyskowego do -192 mm Hg w odcinku lędźwiowym kręgosłupa
  • Obniżenie ciśnienia w odcinku szyjnym kręgosłupa (C4 – C7) od 96 do 1583 mm Hg
  • Poszerzenie kąta przedniego kanału kręgowego o 28%
  • Zmniejszenie nacisku na nerwy rdzeniowe
  • Powrót ruchu do stawów kręgosłupa

 

Celem metody dra Cox’a jest pomoc pacjentowi z bólem kręgosłupa w jak najszybszym przejściu od „bólu” do „braku bólu”, zgodnie z zasadą 50%, która rządzi tym systemem leczenia bólu kręgosłupa.

Czytaj więcej artykułów na temat:

Pokonaj ból kręgosłupa metodą cox'a

 


Razem pokonamy ból kręgosłupa :)

Zapraszam do obejrzenia zabiegu, wykonywanego przez twórcę tej metody, dra Cox’a

cox-technick.png

Zapraszam do gabinetu na zabiegi techniką dra Cox’a, akupunkturą, masaże oraz naświetlania lampą Bioptron.

Zachęcam do zaponania się z artykułami i opisami przypadków dotyczących terapii metodą Flexion Distraction wg. dra Cox'a (j. ang)

więcej informacji na coxtechnic.com

 

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, Włocławek, Piła na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy