ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy 

Wspomaganie leczenia niepłodności.

Kiedy możemy mówić o niepłodności (często mylonej z bezpłodnością)?
Jeśli para małżeńska współżyje ze sobą bez żadnych ograniczeń i nie stosuje antykoncepcji, a w ciągu 2 lat nie wyniknie z tego ciąża, to można mówić o zaburzeniach płodności.

Nalezy pamiętać, że w połowie przypadków przyczyna niepłodności leży po stronie mężczyzny. Pierwszym, podstawowym badaniem jest badanie nasienia. Jeśli duża część plemników jest nieprawidłowa, zapłodnienie jest utrudnione.
Czasem przyczyną są zaburzenia w dolnym odcinku kręgosłupa, charakteryzujące się bólami krzyża, powodują zaburzenia ukrwienia męskich gonad , przeszkadzające we właściwym dojrzewaniu plemników, także zaburzenia działalności wątroby mogą dawać ten efekt.  Nieprawidłowości  tego typu łatwo leczy się przy pomocy akupunktury.

 U kobiet, jeśli nie ma wad anatomicznych, ujemnie mogą wpływać stany zapalne narządów rodnych, zarówno pochwy, jak macicy czy przydatków. Czasem pęcherzyki Graffa niewłaściwie dojrzewają - stąd cysty jajnika. Żeński układ rozrodczy jest bardzo wrażliwy na zaburzenia hormonalne a  za zaburzenia hormonalne u kobiet częściej odpowiada niewłaściwy rozkład hormonów w wątrobie , niż niewłaściwa ich produkcja w jajnikach.

 

Czytaj więcej o niepłodności:

zobacz również:  Niepłodność a większe szanse na dziecko dzięki akupunkturze.

zobacz również:  Akupunktura i zaburzenia seksualne mężczyzn.

 

Zapraszam do gabinetu.

 

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, Włocławek, Piła na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy