ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy 

Bioenergoterapia, w skrócie bioterapia jest sztuką znaną i praktykowaną od czasów starożytnych. Oznacza umiejętność niesienia pomocy sobie i innym dzięki wykorzystaniu energii życiowej, jakkolwiek by ją nie nazwać. Inne nazwy energii życiowej (bioenergii), stosowane w zależności od systemu, z którego się wywodzą, to Qi (medycyna chińska), prana (ayurveda), pneuma (tradycja grecka), mana (Polinezja), ruah (tradycja hebrajska).


Bioenergotererapia należy do metod medycyny niekonwencjonalnej. Metod bioenergoterapeutycznych jest bardzo dużo. Wszystkie zaś łączy wykorzystanie wspomnianej już energii życiowej. Podstawowym założeniem bioenergoterapii jest likwidacja zaburzeń energetycznych w ciele energetycznym człowieka, najlepiej zanim przejawią się w ciele fizycznym jako dolegliwości lub choroba.


Głównym zadaniem bioterapii jest uregulowanie przepływu energii życiowej w polu energetycznym człowieka. Należy usunąć blokady w przepływie energii, oczyścić aurę oraz poszczególne czakry. Dopiero potem można bezpiecznie wzmocnić odpowiednie struktury ciała energetycznego i fizycznego poprzez przekazywanie energii życiowej.


Jest to metoda bezpieczna i przynosząca dobre efekty. Bardzo ważne jest jednak, aby znaleźć odpowiednio przygotowanego do pracy z energią profesjonalistę. Odpowiedzialny terapeuta z pewnością nie będzie doradzał nam porzucenia leczenia z zakresu medycyny konwencjonalnej, stosowania lekarstw czy poddania się zalecanej przez lekarzy operacji.

 

Serdecznie zapraszamy wszytkich pacjentów również z okolic Świecie, Toruń, Inowrocław, Grudziądz, Gniezno, na konsultacje do gabinetu ul. Jagiellońska 109 w Bydgoszczy